E-kniha

Příběh Pražské bible

Vydání: Městská knihovna v Praze 2011 | Jazyk: čeština

Publikace ve formátu PDF o Pražské bibli přibližuje osudy tohoto prvotisku, nejstaršího a nejvzácnějšího exempláře fondu Městské knihovny v Praze.

Více informací...

Dostupné on-line nebo jako e-kniha

Získat Přidat na seznam
Příběh Pražské bible

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Po úvodních slovech primátora Prahy a ředitele Městské knihovny se čtenáři potěší komiksem, který vypráví příběh Pražské bible řečí obrázků. Další část knihy je věnována odbornému popisu a historii tohoto výjimečného dokumentu, včetně poškození prvotisku při povodni v roce 2002, jejímu následnému zmrazení a pečlivému restaurování. Pražská bible byla poté odborně digitalizována na speciálních knižních skenerech na rukopisy a prvotisky a tyto snímky tvoří obrazovou část publikace. Na vzniku publikace, která je i připomínkou 120. výročí Městské knihovny v Praze v roce 2011, se podíleli odborníci z této knihovny i z jiných institucí.

Popis
Čtenářská kategoriee-kniha
ZáhlavíPŘÍBĚH
NázevPříběh Pražské bible
Autor textuBoldan, Kamil
Vydání1. vyd. v elektronické podobě
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelMěstská knihovna v Praze
Rok vydání2011
Rozsah119 s.
Durata
Vybaveníil., fot., faksimile
Rozměry
Počet stran119
Doprovodný materiál
Poznámka
Obsahová char. "OCH"N2d
Obsah OCHuVývoj písma a knihy. Vznik písma, druhy písma, psaná kniha, tištěná kniha, e-kniha. Dějiny knihy. Dějiny knihtisku. Knihkupectví. Nakladatelství. Antikvariáty. Bibliofilie. Knižní vazba. Exlibris. Novoročenky. Soutěže o nejkrásnější knihu roku. ODKAZ: Písmo viz též D1b viz též N2c3 Knižní grafika viz S3b2 Paleografie viz D4h

Lístek

MARC