Kniha

Motivační rozhovory v praxi

Vydání: Portál 2014 | Jazyk: čeština | Signatura: G 15287

Publikace představuje motivační rozhovory jako důležitý komunikační přístup, který je zaměřen na hledání a rozvíjení vnitřní motivace klientů ke změně chování.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Motivační rozhovory v praxi

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

V posledních dvaceti letech se motivační rozhovory rozvinuly do respektované metody, jejíž využití přesahuje oblast léčby závislostí, kde původně vznikly, a nalézá uplatnění při prevenci, léčbě i podpoře udržení dosažených změn v oblasti sociální práce, v praktickém lékařství, v psychiatrii, v nápravných zařízeních, při práci s mladistvými nebo v koučování. Předkládaná publikace popisuje procesy změny chování a ukazuje, jak úspěšně pracovat s motivací. Jádrem textu je seznámení s dílčími technikami a s celkovou strategií vedení motivačních rozhovorů. Důraz je kladen na základní vztahový přístup charakterizovaný spoluprací, respektem, zájmem a pomocí klientům hledat vlastní motivaci, nápady a cesty ke změně. Témata jsou zpracována s ohledem na praktické využití a ilustrována množstvím příkladů. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíSOUKUP, Jan
NázevMotivační rozhovory v praxi
AutorJan Soukup
VydáníVyd. 1
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelPortál
Rok vydání2014
Rozsah150 s.
Durata
Vybavení
Rozměry23 cm
Počet stran150
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN978-80-262-0607-1
Cena289
Obsahová char. "OCH"G10a
Obsah OCHuSociální práce a charitativní činnost. Sociální péče o seniory a postižené spoluobčany. Osvojování a adopce dětí. Sociální patologie. Sociální deviace. Prostituce. Péče o bezdomovce, alkoholiky, narkomany a problematické sociální skupiny (narušená mládež atd.). Péče o uprchlíky a národnostní menšiny (Romové atd.).

Lístek

MARC
Náhledy
Motivační rozhovory v praxiMotivační rozhovory v praxiMotivační rozhovory v praxi