E-kniha

Mirny

Vydání: Městská knihovna v Praze 2017 | Jazyk: čeština

Sbírka sevřených a stručných veršů pražského antikváře a básníka je subtilní úvahou, která upoutá hrou se slovy a neúnavnou snahou o hledání neotřelých a naléhavých významových symbolů.

Více informací...

Dostupné on-line nebo jako e-kniha

Získat Přidat na seznam
Mirny

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Stín a noc je společným přívlastkem úsečných reflexí, které se rodí před čtenářem bez většího náznaku sentimentu. Také soumrak a omyl jsou sdělné a Mirny (snové zklidňující a nenásilné bytosti) mají dar posílit. Knížka je autorovým básnickým mementem pro poslední chvíle života.

Popis
Čtenářská kategoriee-kniha
ZáhlavíAndjelkovski, Tašo
NázevMirny
AutorTašo Andjelkovski
VydáníV MKP 1. vydání
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelMěstská knihovna v Praze
Rok vydání2017
Rozsah1 online zdroj (111 stran)
Durata
Vybavení
Rozměry
Počet stran111
Doprovodný materiál
Název ediceE-knihovna
Poznámka
ISBN978-80-7532-499-3; 978-80-7532-498-6; 978-80-7532-500-6; 978-80-7532-501-3
Obsahová char. "OCH"B2
Obsah OCHuPoezie v češtině pro dospělé, mládež a starší děti.
Název dílčí částiTělo stínu --; Nevrátíš --; Do pěstí; Dnes... --; Cestami --; Proti noci --; Dej... --; Odkud jsi... --; Ruce země... --; Tak, tam --; Potom --; Nikdy nevíš... --; Půl --; Jako jméno --; Kdo to jde? --; Teď --; Jdou --; Necelí... --; Jenom... --; Jenom tak... --; Jdou, zas --; Dva, kteří --; Ani chuť --; Chystá si tě --; Ty, on --; Jde ruka... --; Jak dva byli --; Jsi to ty --; Už se nikdy nedotkneme... --; Ruce pro smrt --; Žádní --; Nedotkneme... --; Posuny --; Z noci --; Den dnes --; My jsme ti, co zbyli pak --; Daleko, na dně stop --; Setrvalost --; Jenom vítr... --; Lenora --; Žádné ruce... --; Uhoříme... --; Za očima ticha... --; Ten --; Je jméno ztracenost... --; Jsme, jeden stín --; Kdo a koho... --; Kdo se pohne... --; Nevinnost --; Třísky --; Asi dva --; Slova pro ticho --; Už se nikdy --; Mirny --; Jeden dva tři --; Jeden dva tři (varianta) --; Pojď ke mně... --; Cesta --; Vchod --; Kdo byl nezbyl --; Kostima tě protíná --; Zimy stůl --; Dole noc... --; Po noci --; Za očima, za hlasem --; Když už ne --; Noc pro tebe --; Dva... --; Za trest se ti bude o mně celý život zdát --; Mrtví chodí... --; Naštěstí jsem nemusela --; Noc ze smetí... --; Noc se dívá tvojí rukou otevírá --; Stín --; Naslouchání --; Kódy --; Podoby --; Stín je krok --; Ráno --; Dům --; Co zbyde --; Sen v nás chodí --; Dost je lidí, tam --; Dotek

Lístek

MARC