Kniha

Další dítě v rodině

Vydání: Portál 2015 | Jazyk: čeština | Signatura: N 11545

Autorka nabízí pomoc rodičům sourozenců a dělí se o své zkušenosti výchovné a rodinné poradkyně i o zkušenosti při výchově vlastních dětí.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Další dítě v rodině

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

S využitím četných příkladů sleduje problematiku vývoje vztahů mezi dětmi v rodině od přípravy na narození prvního sourozence a jeho příchodu na svět. Ukazuje první vztahové problémy a pokusy o agresi prvního sourozence. Radí, jak postupovat, chránit mladší a zároveň chápat a podporovat starší. Poskytuje rady, jak řešit vztahové problémy a konflikty v každodenním životě sourozenců, kdy a jak zasahovat, kdy ne, jak klást hranice, věnuje se prevenci konfliktů, navrhuje hry (i výchovné triky), ukazuje rodičům, jak postupovat při překonávání problémových situací emocionálním a komunikačním nekonfliktním způsobem. Vysvětluje, jak neopakovat výchovné chyby svých rodičů, které se mohly projevit na vlastních sourozeneckých vztazích v dětství i v dospělosti. Věnuje se i vztahům v tzv. nově utvořených rodinách (ve skupinách sourozenců rozvedených a nově sezdaných rodičů). Nakladatelská anotace. Kráceno.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíDUMONTEIL-Kremer, Catherine
NázevDalší dítě v rodině
Podnázevvýchova sourozenců
AutorCatherine Dumonteil-Kremer ; z francouzského originálu Relations freres-soeurs přeložila Kateřina Bodnárová
PřekladatelBodnárová, Kateřina
VydáníVydání první
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelPortál
Rok vydání2015
Rozsah118 stran
Durata
Vybavení
Rozměry20 cm
Počet stran118
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN978-80-262-0802-0
Cena199
Obsahová char. "OCH"N1a3a
Obsah OCHuVýchova v rodině. Výchova zdravotně postižených dětí v rodině. Náhradní rodinná péče. Příručky pro rodiče i děti. ODKAZ: Týrání dětí viz L4f

Lístek

MARC
Náhledy
Další dítě v rodiněDalší dítě v rodiněDalší dítě v rodině